Радіатори опалення в підлогу: призначення та принцип роботи
Радіатори опалення внутрішньопідлогові дозволяють отримати недороге якісне обігрів, а також створити унікальний інтер'єр у вашому будинку. Такі батареї не доводиться якось «вписувати» в приміщення: завдяки захисному коробу, вони приховані в підлозі, а єдиний видимий елемент - встановлені нарівні з поверхнею декоративні грати, представлені в широкому асортименті. Це дозволяє будь-який інтер'єр зробити гармонійним.
Приховані батареї в підлозі: основне призначення
Головний атрибут системи опалення – радіатор. Але встановити традиційні батареї іноді неможливо через планування. У деяких випадках це не дає змоги зробити інтер'єрні рішення. Саме для таких приміщень призначені батареї опалення, що вбудовуються на підлогу.
Їх найчастіше застосовують у таких випадках:
- Якщо в житловому приміщенні вітражі або панорамні вікна, або суцільне скління. Тобто коли для монтажу стандартного радіатора немає місця.
- У приватному будинку перед французькими дверима, що ведуть на балкон або вулицю.
- Щоб обігріти басейн, зимовий сад.
- У холах офісних споруд та в різних приміщеннях комерційного призначення.
Також це рішення користується популярністю на громадських об'єктах: у лікарнях, школах, готелях.
Радіатори опалення в підлозі – механізм роботи
Радіатори опалення в підлозі можуть працювати завдяки природній вентиляції, а можуть мати примусовий варіант.
Конвектор із природною вентиляцією — трубка U-подібної форми з алюмінієвими пластинами, втоплена в підлогу та закрита захисними решітками. Рухаючись через нагрівальний елемент радіатора, повітря нагрівається і через вихідні решітки піднімається до кімнати, але в його обігрівач приходить холодне повітря. У таких батареях повітря циркулює природним чином.
Радіатори з примусовою вентиляцією працюють аналогічним чином, але розподіл теплого та холодного повітря в них відбувається завдяки вбудованому вентилятору. Такі батареї у підлозі працюють ефективніше і мають тепловіддачу майже в 3 рази більше, ніж конвектори, що працюють за природним принципом. Але подібні вироби вимагають надходження електроенергії, а вся система дорожча в обслуговуванні, та й ціна її вища.
Як підібрати відповідний радіатор?
Установку внутрішньопідлогових конвекторів зазвичай планують ще на етапі будівництва. Якщо батарея в підлогу буде встановлюватися пізніше, то без капітального ремонту не обійтися. Адже потрібно змінити покриття для підлоги, облаштувати в підлозі спеціальні поглиблення і в них прокласти труби опалення.
В Україні існує величезний вибір моделей радіаторів водяного опалення для внутрішньопідлогової установки з різними характеристиками та функціональністю. Їх прийнято розрізняти за різними параметрами:
- матеріалам виготовлення;
- потужності та кількості режимів роботи;
- витримка робочої температури теплоносія;
- наявність додаткових опцій;
- дизайнерське оформлення.
Така різноманітність дає можливість підібрати оптимальний варіант внутрішньопідлогових батарей для будь-яких потреб.
Якісні радіатори в підлогу із природною конвекцією пропонують українські виробники. Особливо популярні бренди Carrera, Polvax, U-con та ТМ «Конвектор». Якщо порівнювати з європейськими аналогами, опалювальне обладнання цих торгових марок відрізняється більшою теплопродуктивністю та доступною вартістю.
Купити вбудовані в підлогу батареї водяного опалення пропонують спеціалізовані магазини опалювальної техніки, будівельні супермаркети. Зручно та вигідно замовляти конвектори на сайті carrera.kiev.ua.