Підлогові радіатори – один із найважливіших елементів системи опалювального обладнання. Пристрій відноситься до низьких радіаторів, що дозволяє встановлювати його біля вікон із низькими підвіконнями. Однак сегмент товарів цієї категорії нараховує безліч моделей, які можна монтувати в різних локаціях приміщення. До таких належать внутрішньопідлогові конвектори опалення.
Як вибрати підлоговий радіатор у помешканні?
Перш ніж купити радіатор для підлоги, важливо розуміти принцип його конструкції та дії. Підлоговий радіатор складається з металевого корпусу, в якому знаходиться металевий теплообмінник, алюмінієві пластини і вентилятор по необхідності. Вентилятор передбачений у моделях із примусовою конвекцією. Поверх короба встановлюється декоративна решітка.
Таким чином, вибираючи підлоговий радіатор, зверніть увагу на такі параметри:
- Різновид. Для невеликих приміщень підійдуть моделі із природною конвекцією. Тут важливо забезпечити хорошу герметизацію вікон, щоб усунути протяги. Для кращого теплообміну у великих приміщеннях краще встановлювати радіатори для підлоги з примусовою конвекцією повітряних мас.
- Матеріал. Більшість моделей виготовляється з нержавіючої сталі, що дозволяє виключити появу корозії через тривалий термін експлуатації. Це особливо важливо, якщо у приміщенні підвищена вологість.
- Потужність. Параметр вибирається, виходячи з габаритів приміщень, в якому монтуватимуться радіатори для підлоги.
- Дизайн. Щоб конвектор гармонійно поєднувався з елементами інтер'єру, підбирайте правильну форму, колір, декоративні решітки.
Крім того, враховуйте й інші критерії вибору:
- Габарити пристрою
- Показники тепловіддачі
- Тип опалювальної системи
- Вартість
Який підлоговий радіатор кращий?
Існує два типи радіаторів для підлогової системи опалення:
На ніжках. Є низькими конвекторами, корпус яких встановлюється на підлогу. Такі радіатори можна поставити під низьким підвіконням. Виготовляються у різних варіаціях дизайну, форми та кольору, що дозволяє підібрати оптимальну модель з урахуванням обрамлення приміщень.
Внутрішньопідлогові. Відрізняються прихованим монтажем. Актуальні задля економії простору. Можуть бути як електричними, і водяними.
У чому особливості радіатора в підлогу?
Принцип роботи радіатора підлоги полягає в природній циркуляції повітря. Навіть якщо в радіаторі передбачено наявність вентилятора для примусової циркуляції, це не впливає на ефективність роботи пристрою.
Основними перевагами варто відзначити:
- Відсутність навантаження на стіни
- Економія вільного простору
- Швидке, рівномірне прогрівання
- Економічне енергоспоживання
- Висока ефективність
- Простота монтажу
- Доступна вартість
Якої довжини потрібен радіатор в підлогу для опалення кімнати?
З огляду на те, що внутрішньопідлоговий конвектор монтується під вікном, його довжина повинна становити не менше 80% вікна. В ідеалі, якщо радіатор буде рівний по довжині віконного отвору, це дозволить ефективно відсікати холодне повітря, що надходить вниз уздовж віконного скла.
Щоб купити підлоговий радіатор за вигідною ціною та з оптимальними параметрами функціоналу, попередньо проведіть порівняльний аналіз декількох моделей на сайті нашого інтернет-магазину. В каталозі представлені сучасні моделі якісних виробників, які позитивно зарекомендували себе серед українських споживачів.